Seçimlere Kalan Süre :

TWITTER FACEBOOK

Facebook'ta Tacettin Bayır

KARA GÜNLERİNDE ESNAFIN YANINDAYIZ.

Ana Sayfa » BASINDAN » KARA GÜNLERİNDE ESNAFIN YANINDAYIZ.
CHP İzmir İl Örgütü, salgın sürecinde aylarca kepengini açamayan ve büyük ekonomik sıkıntı yaşayan esnafın sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü, bu kez esnaf için bir araya geldi, sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı. İl Binası önündeki basın açıklamasına İl Başkanı Deniz Yüeel’in yanı sıra CHP‘li vekiller Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır, Ednan Arslan, Sevda Erdan Kılıç ile Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
Salgın döneminde 700 bin esnafın dükkan kapattığının altını çizen Başkan Yücel “Bu süreçte dükkanını kapatan esnafın her türlü vergi, stopaj, sigorta, kira ve faturalarının devlet tarafından karşılanması taleplerimiz borç içinde yüzen esnafın krediye rahat ulaşabilmesi için sicil affı çıkarılması önerimiz iktidar tarafından gündeme alınmamıştır. Esnafımız her geçen gün kötüleşen ekonomik koşullar altında ezilirken artık dayanacak gücü kalmamıştır.” dedi.
Hükümetin bugüne kadar esnafın tek bir derdine çare üretmediğini iddia eden Yücel “Bu kara günde esnafımız çaresiz ve yalnız değildir. Esnafımızın her türlü derdi ve sorunu için CHP vardır.” diye konuştu.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Esnafımız için 17 Talep” başlıklı önerisini yineleyen Başkan Yücel, “İçinden geçtiğimiz pandemi süreci sosyal devletin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermektedir. Başta esnaflarımız olmak üzere salgının olumsuz etkilediği tüm kesimlere en kısa sürede gerekli destek sunulmalıdır. İktidarın yapması gerekenler çözüm önerilerimizde sıralanmıştır.
Bu öneriler dikkate alınarak esnaflarımızın sorunları giderilmelidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun da ifade ettiği gibi CHP olarak bütün garibanların, işsizlerin, emekçilerin, esnafın sözcüsü olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.